Pomysł na zdrowe przekąski

Lato za pasem, a Twoja figura pozostawia wiele do życzenia? Ten problem dotyka praktycznie większość Polaków. Jak zatem zrobić formę na lato, bez drastycznej diety? Kilka ciekawych wskazówek przedstawiamy w naszym dzisiejszym poradniku.

ZDROWE PODEJŚCIE

Dieta wcale nie musi być rygorystyczna. Zdrowe odżywianie nie polega na głodzeniu się i zjadaniu liści sałaty, ale na zbilansowanych posiłkach, które pobudzają metabolizm i dostarczają odpowiednich składników do naszego organizmu. Dla wielu osób największym wyzwaniem jest zerwanie ze słodkimi i słonymi przekąskami. Szczególnie latem, gdy pyszne lody możemy spotkać na każdym kroku. Aby nieco umilić Wam ten czas — w dalszej części artykułu podpowiadamy, jakie zdrowe desery możecie wprowadzić do swoje diety.

POSTAW NA ZDROWE DESERY

Praktycznie każdemu deser kojarzy się dużą ilości cukru i czekoladą. Nic więc dziwnego, że czasami ciężko nam się powstrzymać przed batonikiem, czy ciastkiem do kawy. Jednak jeżeli chcemy zgubić kalorie, powinniśmy zmienić swoje podejście i poznać alternatywne rozwiązania.

Domowe sorbety

Sorbet to świetny sposób na to, aby dostarczyć do naszej diety prawdziwą bombę witaminową. Możemy robić je praktycznie z każdych owoców z jogurtem naturalnym, mlekiem, czy wodą. Dobrym pomysłem będzie także urządzenie do sorbetów, które z pewnością pozwoli nam ograniczyć czas i przygotować kilka przekąsek z wyprzedzeniem.

Maszyna do sorbetu coraz częściej pojawia się w wielu domach. Jeżeli chodzi o koszt, to wszystko zależy od marki. Granitor cena, czy nazwa jakieś innej marki — to z pewnością pomoże porównać różne propozycje. Warto skupić się na tym, aby urządzenie do sorbetów pochodziło od sprawdzonego producenta. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, o czym należy pamiętać. Maszyna do sorbetu to dobry pomysł także na prezent.

Desery jogurtowe

Dobrym pomysłem są także desery na bazie jogurtów. Możemy zmieszać je z dowolnymi orzechami, miodem, czy owocami.

Ciastka owsiane

Istnieje wiele przepisów na zdrowe i pyszne ciastka owsiane, które możemy zrobić w domu. Wystarczą płatki owsiane, orzechy i łyżka miodu, aby przygotować smaczny deser.

Jak widać, pomysłów na zdrowe przekąski nie brakuje! Trzeba tylko znaleźć czas i chęci. Istnieje wiele urządzeń, które mogą nam w tym pomóc jak np. maszyna do lodów, czy sorbetów (wspomina we wcześniejszym akapicie Granitor cena).