Dlaczego warto przyjechać do Szczyrku?

Beskid Śląski, choć nie może pochwalić się tak wysokimi szczytami, jak Tatry czy inne pasma górskie, cechuje się niezwykłą malowniczością oraz majestatycznymi widokami. Wiele okolicznych miejscowości przeżywa w okresie ferii i wakacji prawdziwe oblężenie turystyczne. Gdy szukamy miejsca na miły pobyt, warto rozważyć Szczyrk noclegi z wyżywieniem. To miejscowość rekreacyjna dla rodzin z dziećmi, ale też idealne miejsce dla amatorów sportów górskich.

Aktywny urlop

Miasto tętni życiem nie tylko zimą, a Szczyrk pokoje rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. To miejscowość, gdzie swobodnie można uprawiać zimowe sporty, jak narciarstwo, saneczkarstwo, czy snowboard. Latem jednak także nie brakuje tu atrakcji niosących za sobą ekstremalne przeżycia i sporą dawkę adrenaliny. Wiele osób uprawia kolarstwo górskie, czy chce spróbować swoich sił na paralotni. Podniebna rekreacja daje zresztą możliwość podziwiania niezwykłych widoków.

Oczywiście nie trzeba być wyczynowym sportowcem, by aktywnie spędzić tu urlopowe dni. Na turystów czekają górskie szlaki, ścieżki i trasy o różnym stopniu trudności. Będąc w mieście, nie można nie wejść na przykład na najwyższy szczyt w okolicy- Skrzyczne. Dla bardziej leniwych alternatywą będzie wjazd na górę kolejką krzesełkową. Tanie noclegi Szczyrk to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz przez osoby spędzające wakacje w Beskidzie Śląskim.

Szczyrk pokoje, czyli świetna baza wypadowa

Zakwaterowanie w samym sercu Szczyrku daje, nie tylko dostęp do wielu lokalnych aktywności, ale pozwala też nieźle zjeść, ponieważ miasto jest stosunkowo dobrze rozwinięte pod względem gastronomii. Ci, którzy chcą zaoszczędzić na codziennych wydatkach, mogą wybrać Szczyrk noclegi z wyżywieniem, warto jednak spróbować od czasu do czasu lokalnych specjałów.

Jeżeli jesteśmy zmotoryzowani, możemy zrobić sobie wycieczkę objazdową po okolicy. Tanie noclegi Szczyrk to bowiem nie tylko konieczność pozostawania w jednym miejscu przez cały czas. Jeżeli zapragniemy odmiany, możemy wybrać się na wyprawę do pobliskiej Brennej, która, jako bardziej zaciszna miejscowość, przypadnie z pewnością do gustu osobom poszukującym spokoju i relaksu. Wieloma atrakcjami kuszą także chociażby Wisła ze znaną skocznią imienia Adama Małysza, czy Ustroń z Parkiem Leśnych Niespodzianek.