Totalnie odmień swój uśmiech podczas kilku wizyt w klinice stomatologii estetycznej

Idealne zęby to marzenie wielu osób, które borykają się z ich nieestetycznym wyglądem. Nierówny kolor i duże przebarwienia, ułamane zęby , spore szpary zębowe, pęknięcia i rysy – to tylko kilka problemów, które można szybko skorygować w dobrze i klinice stomatologii estetycznej. Taka klinika dentystyczna to miejsce, w którym można skorzystać z usługi przygotowania i założenia licówek porcelanowych.

Licówki porcelanowe, czyli sposób na piękny uśmiech

Licówki porcelanowe to jeden z najbardziej popularnych sposobów wykorzystywanych w stomatologii estetycznej. Przygotowuje się je na wzór zębów konkretnego pacjenta, a zatem stomatolog współpracuje z protetykiem, który na podstawie wcześniejszego wycisku zębów pacjenta, przygotuje idealnie dobrane licówki. A czym są wspominane licówki porcelanowe? To bardzo cienkie porcelanowe płytki, oddające idealnie kształt zęba danego człowieka, które następnie przymocowuje się do zębów, aby nadać im równy kształt oraz piękny kolor. Z tego rozwiązania korzystają często gwiazdy show biznesu oraz znani ludzie – wszyscy oni mają idealnie równe oraz białe zęby. To naprawdę nie jest zasługa natury, tylko miejsca takiego jak klinika dentystyczna i pracujących tam fachowców.

Stomatologia estetyczna Katowice

Licówki to domena kliniki stomatologii estetycznej. To właśnie tam trzeba zatem udać się na konsultację, a następnie nastawić na co najmniej cztery spotkania z lekarzem. Efekt będzie jednak doskonały oraz bardzo trwały. Licówki w idealnym stanie przetrwają nawet bowiem do 15 lat. Najpopularniejszym materiały do ich przygotowania jest porcelana, właśnie ze względu na trwałość, a także kolor oraz strukturę zbliżoną do zębów człowieka. Decydując się na założenie licówek, inwestuje się zatem długoterminowo w wygląd zębów. Uśmiech stanie się prawdziwą ozdobą, a zęby przestaną być największym kompleksem. Dzięki licówkom można bowiem korygować ich kształt.

Stomatologia estetyczna Katowice – jakie problemy rozwiązują licówki?

Jacy pacjenci decydują się na założenie licówek? Najczęściej są to osoby, które borykają się z dużymi przebarwieniami, których nie da się już usunąć w inny sposób. Mogą to być na przykład przebarwienia po zażywaniu antybiotyków. Poza tym licówki pomagają ukryć takie defekty zębów jak rysy i pęknięcia, źle wykonane uzupełnienia i wiele innych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://dental-team.pl/uslugi/stomatologia-estetyczna/