Piękny uśmiech dzięki stomatologii estetycznej

Czarujący uśmiech to określenie dla równych i białych zębów. Bez wątpienia jest to marzenie wielu osób, których zęby z biegiem lat uległy przebarwieniu, a nawet zniszczeniu. Braki w uzębieniu wpływają na stan zdrowia, wywołują przy tym kompleksy, które mają wpływ na to, że na twarzy coraz rzadziej pojawia się szczery uśmiech. Z pomocą przychodzi jednak współczesna stomatologia, której możliwości mogą przerosnąć nawet najśmielsze oczekiwania. Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii, zwiększył się potencjał stomatologii estetycznej, która stanowi domenę współczesnej stomatologii.

Możliwości stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna obejmuje zabiegi, takie jak: wybielanie zębów, zarówno metodą nakładkową, jak i za pomocą lampy, zakładanie licówek porcelanowych i ceramicznych, także estetyczne wypełnienie światłoutwardzalne oraz aplikowanie biżuterii nazębnej. Aby uzyskać piękny uśmiech, niekiedy konieczne jest również likwidowanie przerw między zębami, wydłużanie koron czy uzupełnienie braków w uzębieniu poprzez wstawienie implantów lub założenie mostów. Odpowiednio wyposażony gabinet stomatologiczny jest w stanie pomóc pacjentowi w każdym zakresie.

Gdzie szukać pomocy?

Decyzja o rekonstrukcji uśmiechu, to duży krok naprzód w walce o piękne zęby. Na początku należy poszukać sprawdzonego gabinetu stomatologicznego. Dostępnych jest wiele klinik, które cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów, należy do nich stomatologia estetyczna w Chorzowie a także gabinet stomatologii estetycznej w Katowicach. Wybrany gabinet stomatologiczny powinien odznaczać się przede wszystkim kompleksowością wykonania usług, wykwalifikowaną kadrą medyczną oraz profesjonalnym sprzętem medycznym.

Czym są licówki?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest zakładanie licówek porcelanowych i ceramicznych. Licówki pozwalają na skorygowanie kształtu zębów, sprawdzają się w przypadku uszkodzenia szkliwa oraz występowania rozległych przebarwień. Nakłada się je na przednią część zęba, bardzo często w celu rozjaśnienia uśmiechu.

Zabieg wybielania zębów, jak się odbywa?

Stomatologia estetyczna w Chorzowie, a także stomatologia estetyczna Katowice, wykorzystuje dwie metody wybielania zębów. Pierwszą z nich jest domowa metoda nakładkowa. Polega ona na nakładaniu na zęby odpowiedniej nakładki wypełnionej specjalnym żelem na noc. Zarówno nakładkę, jak i żel otrzymuje się od stomatologa, efekty wybielania widoczne są po koło 2 – 3 tygodniach. Drugą metodą jest wybielanie zębów lampą. Zabieg ten odbywa się w gabinecie stomatologa. Na zęby również nakłada się żel, następnie aktywuje go światłem.