Slipy męskie, czyli liczy się dopasowanie

W przypadku bielizny odpowiednie dopasowanie jest równie ważne, co inne jej cechy. Bo dobrze dobrane slipy męskie to podstawa ubioru.

Istnieją różne podejścia do garderoby. Dla jednych najważniejsze jest to, żeby wyglądać modnie i przyciągać wzrok. Inni stawiają na wygodę i na praktyczne cechy ubrań. A dla innych kluczowym elementem ubioru będą slipy męskie. Bo to one w najbardziej podstawowy sposób decydują o tym, czy ubiór jest wygodny, czy raczej męczący.

O mały włos jednak w ogóle nie byłoby tego problemu. Przez stulecia coś takiego, jak slipy męskie w ogóle nie było znane. Mężczyźni używali swoistych pieluch lub po prostu wciągali spodnie bez żadnej bielizny. W czasach, kiedy kąpiel raz na kwartał była uznawana za ekstrawagancję czyściochów, takie postępowanie nikogo nie dziwiło. Dopiero wzrost znaczenia higieny i świadomości korzyści wynikających z noszenia czystej bielizny na czyste ciało sprawił, że slipy męskie mogły wkroczyć na scenę. Po pokonaniu pierwowzoru bokserek oczywiście.

Slipy męskie jako takie mają wiele zalet, którymi ? zdaniem niektórych ? mogą bić bokserki na głowę. Jednym z nich jest dopasowanie do ciała. To ważny czynnik, który na dłuższą metę może decydować o praktycznej przydatności slipów. Przy czym trzeba pamiętać o tym, że zbyt ciasne slipy męskie mogą być równie niekomfortowe, co za luźne. A nawet jeszcze mniej ze względu na przykry ścisk w okolicach pasa.

Taka sytuacja wzmaga nacisk na właściwe dopasowanie bielizny do potrzeb jej użytkownika. Im lepsze dopasowanie, tym komfort noszenia wyższy, a tym samym lepsze samopoczucie noszącego. Chodzi przede wszystkim o to, żeby slipy męskie nie opinały za ciasno pasa. Taka sytuacja mogłaby prowadzić bowiem do dyskomfortu w okolicy dolnych partii jelit, a więc powstania niezdrowej sytuacji parcia. Lepiej więc zapobiec takiemu obrotowi sprawy i wybrać majtki nieco luźniejsze.

Ważnym aspektem dopasowania slipów do kształtu ciała jest także ich ogólny luz w kroczu. Wiadomo, że tego rodzaju bielizna jest znacznie ciaśniejsza niż popularne bokserki, z tego względu wymaga większej uwagi przy wyborze. Warto tak odmierzyć wielkość slipów, żeby zachować choć minimum swobody. Nie za dużo jednak, bo wówczas slipy męskie zamienią się w takież bokserki.

Z drugiej strony dość ścisłe dopasowanie slipów do ciała sprawia, że zawsze pozostają na miejscu. Nie ma mowy o ich poruszaniu w trakcie ? na przykład ? szybkiego biegu. Z tego zresztą względu na basenach publicznych dopuszczalne są obcisłe stroje kąpielowe, a bokserki ? przeciwnie.

Nie należy przy tym zapominać o tym, że wiele z elementów garderoby ma równie duży wpływ na komfort noszenia. Przykładowo, źle dopasowane spodnie będą cisnąć w pasie albo w udach. Nieprawidłowo dobrane buty mogą obcierać pięty albo palce. A za ciasna koszula będzie utrudniała ruchy.

Można więc powiedzieć, że slipy męskie są najbliższym ciału elementem ubioru. Także wtedy, kiedy chodzi o wagę odpowiedniego dopasowania.