Botki skórzane – idealne buty na jesienne chłody

Dla wielu kobiet botki skórzane to najwygodniejsze buty, dzięki którym mogą spokojnie przejść przez jesienne i zimowe chłody. Niezwykle wygodne skórzane buty o dość długiej cholewce, w modnym stylu i z ciekawymi wykończeniami cieszą się popularnością od wielu sezonów.

Jakie botki skórzane oferują sklepy?

Głównym powodem, dla którego kobiety sięgają po botki skórzane, jest dostępność wielu modeli butów. Spośród nich można bardzo łatwo wybrać botki do pracy, które będą zaskakiwać swoim klasycznym wykończeniem, jak i botki sprzyjające aktywnemu spędzaniu czasu.

Najczęściej wybierane botki ze skóry to sztyblety na płaskiej podeszwie, botki krótkie na szpilce oraz botki w stylu motocyklowym, które zaskakują swoją wygodą. W zależności od wskazanego rodzaju botki mogą się również różnić długością cholewki.

Botki eleganckie do pracy

Ze względu na dość precyzyjnie określone zasady co do ubioru, jakimi rządzą się korporacje, idealne do pracy są sztyblety oraz botki na obcasie. Sztyblety na płaskiej podeszwie zwykle wykonane są ze skóry w jednolitym odcieniu, z którą kontrastują elastyczne wstawki. Ten rodzaj butów dostępny jest również jak botki czarne, przy czym oprócz wstawek ułatwiających zakładanie w sztybletach stosuje się także zapięcie na zamek błyskawiczny.

Część kobiet sięga jednak po klasyczne buty na obcasie. W tym przypadku dostępne są krótkie botki skórzane na szpilce, w których wykorzystuje się zamek błyskawiczny, oraz botki na wyższym i bardziej stabilnym obcasie, które mogą mieć szerokie marszczone cholewki, ułatwiające zakładanie botków. Botki ze skóry kupowane z myślą o pracy będą botkami w kolorze czarnym, względnie ciemnobrązowym.

Wygodne botki na spacer

Jednak nie samą pracą żyje człowiek, dlatego botki nosi się również w czasie wolnym po pracy. Wówczas najbardziej rekomendowane są botki motocyklowe, w stylu kowbojskim oraz botki na koturnie.

Botki motocyklowe na płaskim obcasie charakteryzują się okrągłymi noskami, co zapewnia wygodę w czasie noszenia. Ten rodzaj botków może mieć również szerokie cholewki, bardzo często jednak wykorzystuje się w nich marszczenie skóry, które efektownie kontrastuje z zapięciem na suwak.

Niektóre kobiety uwielbiają buty na koturnie, dlatego ten rodzaj obcasa również jest wykorzystywany w botkach skórzanych. Koturn jest obciągnięty skórą i jest praktycznie niezauważalny, przy czym stosuje się go jedynie w botkach o dość długich cholewkach.

Artykuł powstał we współpracy z Noevision