Cechy dobrej karbownicy

Niejedna kobieta pragnąca zmienić wygląd swojej fryzury próbowała wyczarować na włosach delikatne fale. Jednak ich pojawienie się związane jest z wieloma czynnikami, czyli m.in. odpowiednią regulacją urządzenia odpowiedzialnego za karbowanie.

Regulacja temperatury

Zależy to w dużym stopniu od szybkości nagrzewania się płytki w karbownicy, która powinna być wyposażone w funkcję regulacji temperatury. Dlatego najlepiej kupić karbownicę do włosów, która posiada taką opcję. Efektem tego będzie możliwość uzyskania zarówno bardzo delikatnych, jak i wyrazistych fal we włosach.

Dużo zależy również od materiału, z którego wykonana jest płytka. Jeżeli jest ona ceramiczna, ciepło rozprowadza się po jej powierzchni równomiernie i minimalizuje ryzyko zniszczenia pasma włosów. Karbownica do włosów, która posiada płytkę z innego materiału, powinna być używana raczej sporadycznie.

karbownica do wołosów (5)

Nie wszystkie dostępne w sklepach karbownice posiadają konstrukcję, która pozwala na ustawienie konkretnej temperatury. Należy o tym pamiętać, ponieważ wysoka temperatura z pewnością nie ma dobrego wpływu na kondycję włosów. Jeżeli jednak są wystarczająco mocno i grube, mogą mieć kontakt z płytką karbownicy osiągającą bardzo wysokie temperatury.

Jak wybrać karbownicę?

Odpowiednia karbownica do włosów to produkt, którego wybór nie jest łatwy. Poza wysokiej jakości płytką, urządzenie to powinno być wystarczająco nieskomplikowane w obsłudze oraz niesprawiające żadnych trudności przy używaniu. Dlatego bardzo ważne jest również samo wykończenie modelu.

Znacznie ma także długość kabla. Każda karbownica do włosów została zaprojektowana w taki sposób, żeby zapewniać wygodę w salonach fryzjerskich, dlatego kabel często jest dość długi. Jednak produkty przeznaczone dla klientów posiadają bardziej poręczy przewód.

Podczas karbowania często dodatkowo pielęgnuje się włosy, np. nakładając na nie piankę lub odżywkę. Urządzenie powinno być wygodne i bezpieczne, dlatego dobrze żeby rączka była wykonana z materiałów antypoślizgowych i nie nagrzewała się.

Artykuł powstał we współpracy z Cooks Store