Skip to content Skip to footer

Skuteczne zamykanie naczynek z użyciem lasera

Usuwanie rozszerzonych naczynek z użyciem lasera jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Jeśli nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na twarzy nieustannie się powiększa oraz występuje uciążliwe pieczenie skóry, to wówczas warto czym prędzej skorzystać z tego zabiegu.

Jakie są zalety laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek jest w pełni sprawdzoną metodą, która umożliwia korygowanie zmian naczyniowych różnorodnego pochodzenia. Metoda ta pozwala na to, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt estetyczny, który to w dużym stopniu wpływa na dobre samopoczucie pacjenta.

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest w pełni bezpieczny, bowiem bardzo rzadko występują powikłania. W przypadku rozszerzonych naczyń na nogach, ich zamykanie metodą laserową jest świetną alternatywą dla skleroterapii.

Ilość zabiegów potrzebnych do całkowitego wyeliminowania nieestetycznych naczynek jest uzależniona od konkretnego przypadku.

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem, podczas którego pacjenci odczuwają lekkie pieczenie, a po wykonaniu tego zabiegu możliwe jest wystąpienie obrzęków lub zasinień. Znikają one zazwyczaj samoistnie kilka dni po wykonaniu zabiegu.

Wykonanie tego zabiegu wymaga uprzednio konsultacji lekarskiej, której celem jest bliższe poznanie problemu pacjenta oraz jego ogólnego stanu zdrowia. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent powinien odpowiednio nawodnić swój organizm, bowiem minimalizuje to ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Zabieg ten trwa około 15-20 minut. Czas jest uzależniony od obszaru, który poddawany jest zabiegowi oraz indywidualnej wrażliwości pacjenta. Przed wykonaniem zabiegu zarówno lekarz jak i pacjent musi obowiązkowo założyć specjalne okulary ochronne. Ponadto lekarz musi wykonać test, który umożliwia określenie optymalnej energii lasera, odpowiedniej dla pacjenta.

W jaki sposób działa laser?

Wykorzystywany laser działa poprzez emitowanie wiązki światła, która dociera do naczyń krwionośnych, gdzie jest absorbowana przez występujący w czerwonych krwinkach barwnik, zwany hemoglobiną. Wówczas to zachodzi proces termolizy podczas którego wytwarzana jest energia cieplna. Proces ten powoduje odparowanie wody oraz wysuszanie ścianek naczyń krwionośnych na obszarze poddawanym zabiegowi.

Wysuszone naczynia ulegają zapadnięciu i obumierają. Dzięki temu, że długość fali lasera wykorzystywanego podczas zabiegu jest regulowana, możliwe jest skuteczne zamykanie naczyń o różnej wielkości oraz głębokości. Drobne naczynia krwionośne zostają usunięte już podczas pierwszego zabiegu, natomiast większe zmiany wymagają zazwyczaj 2-3 powtórzeń.

Leave a comment