Co warto wiedzieć o depilacji laserowej bikini?

Tradycyjne metody depilacji przy pomocy maszynki, czy też jeszcze starsze z użyciem żyletki nie dają zwykle zadowalającej skuteczności. Ponadto, jedynym sposobem na definitywne usunięcie owłosienia jest depilacja laserowa. Kobietom najbardziej zależy na trwałym jego usunięciu z bikini, stąd właśnie tam najczęściej stosowana jest depilacja laserowa.

Na czym to polega?

W mieszkach włosowych każdego człowieka znajduje się tak zwana melanina. Jest ona wszystkim dobrze znana z tego, iż odpowiada za opalanie. Bez melaniny skóra nie zmieniałaby koloru. Melanina pochłania bowiem energię świetlną, co jest niezwykle istotne podczas depilacji laserowej bikini. Melanina, która pochłania energię lasera rozpada się, przez co zlikwidowany zostaje cały mieszek włosowy.

Warto pamiętać, że depilacja laserowa bikini pozwala na trwałe usunięcie włosów. Niestety jednak, przeważnie nie udaje się usunąć ich wszystkich. Część włosów bowiem zawiera małe ilości melaniny, a inne tracą ją w skutek działania lasera, który niszczy mieszek, ale go nie likwiduje. Włosy które zostają są jednak cienkie, i blade, a przez to mało widoczne.

Przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej bikini

Warto pamiętać, że przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się już kilka tygodni przed jego planowanym terminem. Trzeba bowiem odstawić niektóre leki, które są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia depilacji laserowej. Ponadto, nie można mieć również opalenizny na skórze, jeśli chce się poddać depilacji laserowej bikini. Ponadto, dobrze jeśli na skórze nie ma żadnych podrażnień.

Sam zabieg jest generalnie bardzo prosty. Jednakże, niestety nie jest wystarczające jego jednokrotne przeprowadzenie. Po pierwszym zabiegu następne wykonuje się mniej więcej z miesięcznym okresem przerwy. Później zabiegi wykonywane są coraz rzadziej, aż w końcu odstępy czasu wynoszą nawet rok.

Co po zabiegu

Zwykle zaraz po zabiegu nie można tak po prostu o nim zapomnieć. Zwykle bowiem w okolicach mieszków włosowych powstają podrażnienia. Czasem może nawet dojść do niewielkiego stanu zapalnego. Konsekwencje, jakie niesie za sobą depilacja laserowa bikini zależą w dużej mierze od ilości melaniny w skórze i ogólnej wrażliwości na laser.

Zawsze przez pewien czas po zabiegu depilacji laserowej bikini należy unikać promieni słonecznych i w ogóle ciepła. Należy więc kąpać siew letniej wodzie, jak również nie jest wskazane chodzenie do sauny przez kilak tygodni.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esteti-Med