Dieta dla zabieganych, czyli fit catering

Ciągły pośpiech, dużo obowiązków oraz wydłużony czas pracy sprawiają, że wiele osób zapomina o właściwym odżywianiu. Organizm szybko się buntuje, przypominając nam o tym w dość wyraźny sposób. Niektórym przybywa kilogramów, inni zaczynają szybko się męczyć lub denerwować. Pojawiają się kłopoty z koncentracją, a weekendowe wyprawy rowerowe nie przynoszą już tyle radości, co dawniej. Stołowanie się w fast foodach lub jedzenie wysokoprzetworzonych, pełnych chemii potraw nie sprzyja zdrowemu stylowi życia, dlatego warto zainteresować się ulubioną dietą celebrytów.

Catering dietetyczny dla każdego

Dieta pudełkowa menu układa jedynie według zaleceń profesjonalnego dietetyka. Zazwyczaj firmy cateringowe, które oferują catering dietetyczny na stałe współpracują ze specjalistą. Jego zadaniem jest stworzenie jadłospisu ściśle, odpowiadającego potrzebom klienta. Może to być dieta 1200 kcal, 2100 kcal, dieta wegetariańska, menu dla sportowców itp.. Na początku dietetyk sprawdza stan zdrowia klienta oraz jego oczekiwania względem diety, a następnie sporządza listę potraw i składników odżywczych, które są dla niego najbardziej odpowiednie. Catering dietetyczny menu przygotowuje na tej podstawie i regularnie dostarcza gotowe posiłki. Z tego typu usług może korzystać niemal każdy, kto nie ma czasu lub chęci na codzienne gotowanie, np. zapracowani biznesmeni, czy też sportowcy, którzy poświęcają większość dnia treningom i nie potrafią sami skomponować zbilansowanej diety.

Korzyści, płynące z menu cateringu dietetycznego

Menu catering dietetyczny dostosowuje do osobistych potrzeb organizmu. W zależności od tego, czy klient pragnie schudnąć, nabrać tężyzny fizycznej, czy też nie potrafi, albo nie ma czasu na przygotowywanie posiłków bez glutenu i laktozy, specjaliści przygotują posiłki za niego. Ponadto znika potrzeba stałego liczenia kalorii, robienia zakupów, poszukiwania produktów np. o niskiej zawartości cukru, dłużącego się gotowania. Dieta pudełkowa Katowice menu zapewnia wygodę oraz potrawy dostarczane codziennie o tej samej porze pod wyznaczony adres. Ze względu na to oraz oszczędność czasu fit catering od jakiegoś czasu cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony celebrytów. Obecnie coraz większa liczba „zwykłych” ludzi korzysta z ofert firm, oferujących catering dietetyczny menu. Jest to efektem zwiększającej się popularności, a także spadających cen posiłków w diecie pudełkowej.